top of page

Maskeli Kahramanlar


Maskeli Kahramanlar,

TÜİK verilerine göre Ülkemizde 22 milyon aile var. Bu 22 milyonun 100 bini Arıcı ailesi. Başka bir hesaba göre her 220 aileden biri, Arıcı ailesi. Ama bizleri her yerde göremezsiniz. Bizler gece yollarda, gündüz dağda, bayırda , yaylada, ovada ve ormanlarının derinliklerinde 10 m2 lik çadırlarda veya barakalardayız. Birçok imkandan mahrum, dünyada Çin den sonra en fazla üretim yapan, ürettiği ürünler ile girdiği tüm uluslararası yarışmalarda ödül alan çok büyük bir aileyiz. Bizler Ülkemizin görünmeyen maskeli kahramanlarından biriyiz. Arılar vasıtası ile ürettiğimiz arı ürünleri ve doğaya verdiğimiz katkılar ile insanlık için çok önemli bir mesleği icra etmekteyiz. Bizler tarım sektöründe en iyi organize olmuş en bilinçli üretim yapan işletmeleriz.

Bizler doğanın en hijyen, en sosyal ve kutsal canlıları ile çalışmakta ve onlardan çok şey öğrenmekteyiz. Ülkemiz doğal bir cennet olup yılın 10 ayında üretim yapılabilecek konumdadır. Doğada çok değerli, üretildiği gibi tüketilebilen besinlerinden Bal, Polen, Arı Sütünü, ayrıca İşlenerek ve kontrollü şekilde tedavi amaçlı tüketilen propolis, arı zehri, gibi ürünleri ÜRETMEKTEYİZ. Ürettiğimiz ürünlerin bir miktarını perakende olarak satmakta büyük miktarını toptan olarak TİCARİ İŞLETMELERE vermekteyiz. Fakat market raflarında, Otel açık büfelerinde yer alan ürünlerin, bizim verdiğimiz ürünler ile alakası yok. Bazen bizden çok ucuza aldıkları fiyatın da altında ürün satılmakta olduğunu görüyoruz.

Bizler diyoruz ki Arı ürünleri alacaksanız, imkanınız olduğu sürece ARACIDAN Değil ARICIDAN alınız. Bizler ortalarda çok görünmesek de sizin gibi 220 aileden biriyiz ve bir telefon kadar yakınız. Biz iddia ediyoruz bizlerden bir kere Arı ürünü alan bir daha marketlerden alamaz. Bizlerden aldığınız çiçek balları hava şartlarına göre kristalize olur. Bizlerin her birimizden aldığınız ürün bir başkasının ürününe benzemez. Çünkü bizim ballarımız yaşarlar ve kendilerini korumaya çalışırlar ve her bölgenin kendine has endemik bitkilerinden ARILARIMIZ tarafından üretilirler. Bizlerin çok büyük teknolojik tesisleri, reklam bütçeleri, pazarlama ağları yok ama en doğalını üreten milyonlarca Arıları bir araya gelebildiği Birlikleri, Kooperatifleri, Aile işletmeleri var ve biz bize yeteriz.

Değerli Dostlar, İnsanoğlu kendi bünyesinde dünyanın en gelişmiş laboratuarına sahiptir ve lütfen kendinize güvenin. Yaradan bizlere 5+1 duyu organı ve bunlardan gelen verileri işleyen dünyanın en gelişmiş bilgisayarı olan beynimizi bahşetmiştir. Biz Arıcılar her zaman Balı ARACIDAN değil ARICIDAN alın deriz. İşte sizlere sahibi olduğunuz laboratuarı kullanmanız için fırsat.

Herhangi bir Arıcıdan bal alırken tadına, kokusuna, rengine, kıvamına bakarız. Sorduğumuz sorulara (Analiz, besleme, ilaçlama, hijyen) alacağımız cevap ile duyduklarımızın samimiyeti ve bunların hepsi ile insanlara özgü +1 hissiyatımız ile en gelişmiş Bilgisayarımız olan beynimize verileri gönderir çok hızlı bir şekilde sonucu alabiliriz.

Bir de bu işlemleri reklam empozesi ile gittiğimiz market reyonlarında, spotlar altındaki süslü cam gibi ballarda deneyelim.

Arı ürünleri tüketin sağlıklı kalın.

Son Yazılar

Hepsini Gör

ความคิดเห็น

ได้รับ 0 เต็ม 5 ดาว
ยังไม่มีการให้คะแนน

ให้คะแนน
bottom of page