top of page
Arıcılık merkezi.jpg

Hakkımızda

Şile merkez ve Köylerini kapsayan Arıcılık öncelikli Tarımsal Kalkınma Kooperatifimiz, arıcılarımızın yoğun temasları sonucunda, Kaymakamımız Sayın Salih Yüce,  Belediye Başkanımız Sayın Can Tabakoğlu, Orman İşletme Müdürümüz Sayın Murat Çakır, İlçe Müdürümüz Sayın Veysel Yiğin’in destekleri ve teşvikleri  ile 2013’ün Aralık ayında Arıcılarımız arasından seçilen  7 kurucu üye ile kuruluş işlemlerine başladı. 2014 Şubat Ayında İl Tarım Müdürlüğü ve Valilikten gelen onay ile üye kayıtlarına başladık.

Kooperatifimizin amacı, Şile arıcısının kurumsal bir kimliğe sahip olarak, Şile’nin çok önemli değerlerinden olan Kestane Balını hak ettiği değerinde ve kalitede tüketiciye sunarak Şile’nin tanıtımında,  Şile Arıcısının gelişiminde ve ekonomik kalkınmasında katkıda bulunmaktır.

Vizyonumuz,  Arıcılık’da ve Arı Ürünlerinde Şile markasını  tüm Türkiye’ye ve 2017 yılında İstanbul’da yapılacak olan  Dünya Arıcılar Birliği 45. Apimondia kongresi sayesinde Tüm Dünya’ya  tanıtarak kalıcı bir değer yaratmaktır.

Çıkmış olduğumuz bu yolda bizlere desteğini  esirgemeyen Yerel Yöneticilerimize ve Ülkemiz için yapacağımız bu hizmette ihtiyaç duyacağımızda desteğinden hiç şüphesiz yararlanacağımız Devlet erkanımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Yeşil dağ
DSCF6100.JPG
bottom of page